معرفی حسین افکاری

متولد ١٣٦٧

كارشناسي معماري دانشگاه خليج فارس بوشهر

كارشناسي ارشد معماري دانشگاه پيام نور تهران

پروژه شماره 3)

دفتر طراحی و مطالعات معماری پارادایم

این پروژه شامل ۴ بخش مهمانسرا نمایشگاه اداری ، سالن جلسات می باشد . نمایشگاه دستاوردهای صنعتی شهید دوران: مهم ترین بخش مجموعه از لحاظ عملکردی نمایشگاه بود . نمایشگاه را جهت نمایش دستاوردهای صنعتی شرکت های دانش بنیان استان فارس کشور طراحی کردیم که وزیر و مدیران ارشد كشور از اين دستاورد ها بازديد مي کنند. به دلیل ستون های نزدیک به هم قطور ، فضا فراخی خود را از دست داده بود به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که از ستون های موجود برای فضای نمایش بهره بریم و فضای مابین را به سیرکولاسیون اختصاص دهیم . در همین راستا ستون های وسط با پوشش اپوکسی پوشاندیم و قاب های شیشه ای را روی ستون ها برای نمایش قرار دادیم تا تضاد بين شیشه (عنصر شفاف) و ستون بتنی(عنصر صلب) ایده ای برای ادامه طرح قرار بگیرد .

بخش اداری : بخش اداری جهت اسکان شرکت های دانش بنیان ، ریاست پردیس، معاونان، دبیر خانه، مدیر مالی و آبدارخانه طراحی گردید.

فضاها به گونه ای شکل گرفتند تا بتوانند به شکل مجزا از نور طبیعی بهره ببرند . اتاق های یک طرف به معاونت و طرف دیگر به کارشناسان تخصیص یافت که مبلمان هر کدام جداگانه طراحی گردید . بخش سالن جلسات و سالن پذیرایی VIP سالن جلسات جهت گردهمایی ۱۹ نفر از اعضای شرکت های دانش بنیان مدیران پردیس و استان فارس طراحی گردید. ستون های نزدیک بهم ساختمان موجب شد تا سالن را به دو قسمت میز جلسات خطی و نشیمنگاه براي استراحت کوتاه مدت تقسیم كنيم رنگ غالب طراحی خاکستری تیره جهت رسمیت بخشیدن به فضا می باشد که با آوردن گلدان های سبز فضا را تلطیف کردیم. سالن پذیرایی جهت صرف غذا و نوشیدنی ۱۰ نفر از مدیران ارشد طراحی گردید. در آن رنگ آبی فیروزه ای که يكي از رنگ هاي اصیل ایرانی و پر انرژی می باشد استفاده نمودیم تا فضایی ایجاد شود که مدیران بعد از جلسات کاری خود در این فضا رفع خستگي کنند.

 

تلفن تماس :

07136261176

09175353442

آدرس دبیرخانه:

شیراز ، چهارراه ستارخان ، خیابان شهید رادفر ، کوچه 2 ، پلاک 14

تمامی حقوق برای معمار شیراز محفوظ است .