معرفی مهتاب حمزوی

مهتاب حمزوی ، دکتری معماری از دانشگاه آزاد اسلامی ، که از سال ۱۳۸۹ کار حرفه ای خود را شروع و در طول این مدت پروژه های متفاوتی به ویژه طراحی داخلی در حیطه های مسکونی ، اداری ، تجاری ، پزشکی و غرفه های نمایشگاهی ارائه کرده است . در طول این مدت به طرح هایی پرداخته شده که مهمترین دغدغه آنها ایجاد پویایی ، تنوع ، کیفیت فضایی بوده است . تا آنجا که با عدم پرداخت به آرایه ها و جنبه های زینتی و دقت در حذف عناصر معارض ، منجر به خلق فضاهای مدرن و خوش آیند رفاه فیزیکی ، روحی و روانی کاربران شود . در نظر ما کارفرما جزئی از طراحیست و تلاش میکنیم تا با بکارگیری ایده ها و خواسته های کارفرما و تبدیل و تلفیق آنها با استانداردهای روز دنیا به بنایی ماندگار و خلاق ایجاد شود.

پروژه شماره 1)

کلینیک دندانپزشکی دکتر حمزوی

اين پروژه به درخواست كارفرما براي طراحي كلينيك دندانپزشكي در شهر شيراز با هدف ايجاد فضايي متمايز و زيبا و در عين حال كاربردي به طراح پيشنهاد شد.

ملك مذكور در بلوار چمران كه يكي از پر رفت و آمد ترين بلوارهاي شهر است و واحد مورد نظر در طبقه همكف ساختماني در حال ساخت با متراژ ٢٥٠ متر مربع و كشيدگي در راستاي شمالي-جنوبي قرار داشت اين پروژه تنها داداي يك ورودي اصلي در سمت غرب زمين بود.

چالش اصلي در طراحي داخلي اين كلينيك تفكيك زون هاي عملكردي مختلف و هم نشيني آنها در كنار يكديگر بود لذا به پيشنهاد طراح يك ورودي جداگانه از سمت حياط جهت دسترسي آسان و سريع مراجعه كنندگان به محدوده طراحي الحاق شد از آنجا كه طبقات فوقاني همگي كاربري مسكوني داشتند تفكيك دسترسي مراجعه كنندگان و ساكنين آرامش هر دو طيف را تامين كرده و از طرفي عبور مراجعه كنندگان از فضاي حياط و منظري كه در طول مسير براي آنها طراحي شده بود باعث تجربه فضايي دلنشين به دور از سردي و خشكي هميشگي فضاهاي درماني مي شد.

از آنجا كه اين واحد در ابتدا جهت كاربري مسكوني طراحي شده بود در ادامه روند تغيير كاربري طراحي به صورت ريتم تكرارشونده ديوارهاي تفكيك كننده در مسيري زيگزاگي شكل و در طول راهرو انجام شد سپس در مرحله طراحي و انتخاب مصالح روشن شد كه مسئله عمده اي كه اكثرا دندانپزشكان با آن مواجه هستند پاكيزگي فضاي آنها ميباشد

براي رسيدن به اين هدف در اولين قدم استفاده از رنگهاي روشن پيشنهاد شد به اين منظور ٣ رنگ سرد طوسي ،آبي روشن ،سبز آبي انتخاب شدند

چرا كه رنگهاي سرد به سرعت ميزان پاكيزگي فضا را نمايان مي سازند تا در كنار رنگ گرم نوارهاي چوبي به دليل اينكه موجب ايجاد آرامش و كاهش استرس ميشوند كنتراست زيبايي را خلق كنند

در مرحله بعد به كمك رنگهاي انتخابي به ايجاد طرح هاي هندسي نامتقارن و منحصر به فرد در هر اتاق پرداخته و در پايان جهت پوشش سطح ديوارها شيشه شفاف در نظر گرفته شد.

 

تلفن تماس :

07136261176

09175353442

آدرس دبیرخانه:

شیراز ، چهارراه ستارخان ، خیابان شهید رادفر ، کوچه 2 ، پلاک 14

تمامی حقوق برای معمار شیراز محفوظ است .