معمار شیراز 97 – طبیعت دوم

با توجه به لقب گرفتن شهر شیراز به عنوان پایتخت فرهنگی کشور و پیشینه تاریخی معماری و شهرسازی استان فارس در راستای ارتقاء سطح  علمی رشته معماری و شهرسازی شیراز در کل کشور با هدف معرفی معماران و شهرسازان معاصر شیراز و ارائه آثارشان و تبدیل شدن شیراز به عنوان قطب اصلی معماری جنوب کشور برنامه ای  طرح ریزی گردیده که هر سال با معرفی معماران، شرکت ها، دانشگاه ها و اساتید برتر سال و تقدیر از آنان در راستای هر چه بهتر شدن معماری ایران گام نهیم. در همین راستا  با توجه به هفته شیراز و همچنین هفته معمار  گروه فنی و مهندسی  ایده هفت ، شورای شهر و شهرداری شیراز ، با پشتیبانی  سازمان های ذیربط از تاریخ 2 الی 13 اردیبهشت  ماه  1397در باغ جهان نما و کتاب خانه اسناد ملی اقدام به برگزاری نخستین فستیوال معمار شیراز نموده، که  برنامه های پیش رو در هر بخش به شرح زیر می باشد:

 

. طراحی پاویون های دانشجویی معماری با محوریت طبیعت دوم

 

پاویون ها

 

موضوع کارگاه طراحی و ساخت 10 ساختار کوچک مقیاس،  سبک و پرتابل است که در فضاهای تعیین شده در باغ جهان نما  قرار خواهند گرفت. اهداف اصلی طراحی تولید تعریفی دیگر از تجربه انسان در باغ، تبدیل فضاهای باغ به حوزه تعاملی از طریق معماری و تقویت کیفیت حضور جمعی مردم درباغ خواهد بود.

پاویون ها می بایست به عنوان گره های فضایی یا گذرگاه هایی طراحی شوند که تجربه ای نو و چالش برانگیز برای حضور، نشستن، دیدن و درک فضای باغ از سویی و تعامل با سایر افراد از سوی دیگررا فراهم آورند. از سوی دیگر برخی پاویون ها می توانند به عنوان پس زمینه و بستر دیگرفعالیت های شهری و هنری دیده شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید فایل زیر را دانلود کنید .

 

تلفن تماس :

07136261176

09175353442

آدرس دبیرخانه:

شیراز ، چهارراه ستارخان ، خیابان شهید رادفر ، کوچه 2 ، پلاک 14

تمامی حقوق برای معمار شیراز محفوظ است .