آرش مظفری

شاخه تجربی معماری کلانشهر – آرش مظفری
آرش مظفری متولد سال ۱۳۵۰ و فارغ التحصیل کارشناس ارشد معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز است. وی در سال ۱۳۷۷ با تاسیس دفتر معماری فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد و پس از آن در سال ۱۳۸۴ با تاسیس شرکت شاخه تجربی معماری کلانشهر] به فعالیتهای خود ادامه داد مسیر حرفه ای او آمیزه ای از عملگرایی تجربه گرایی و حل مسئله ی پروژههای بزرگ مقیاس چند وجهی و شهریست.
از شاخص ترین آثار شرکت شاخه ی تجربی معماری کلانشهر میتوان به ساختمانهای پردیس تئاتر ،تهران باغ موزه قصر، مرکز ورزشی و فرهنگی جانبازان و معلولان اشاره کرد.
آرش مظفری در سال ۱۳۸۶ (۲۰۰۷ شاخه ای دیگر از این دفتر را در تورنتو با رویکرد مطالعات علوم پایهی ،مهندسی علوم اجتماعی، فرهنگ و هنر و ارتباط آنها با معماری با هدف حضور در مجامع بین المللی و بازارهای جهانی بنیان نهاد از جمله فعالیتهای این دفتر حضور در نمایشگاه جنبی سالیانه ساختمان در تورنتو در سال ۲۰۱۴ ، کسب رتبه ی اول مسابقه ی ایده برای آینده پودیومهای برج های مرکز شهری ونکوور ۲۰۰۹ و حضور در نمایشگاه مستقل فستیوال سالانه طراحی هفته ی دیزاین تورنتو ۲۰۱۵ و هم چنین طراحی مجموعه های مسکونی از جمله شهرک ۲۴۰ واحدی در شهر تهاچاپی در کالیفرنیا و ساختمان مرکزی سوبارو گلندن در لوس آنجلس بزرگ ،بود، که اخیراً اجرای آن آغاز شده است.
او تاکنون موفق به کسب چندین رتبه در مسابقات و جوایز معماری داخلی و بین المللی شده است از جمله رتبه ی نخست مسابقه طراحی مجموعه برجهای مسکونی مرجان کیش در سال ۱۴۰۰ ، رتبه ی نخست مسابقه ی طراحی پل ارتباطی دریاچه به پارک چیتگر ۱۳۹۸ ، رتبه نخست طراحی مجموعه ی چند عملکردی پردیسان قم ،۱۳۹۷ کسب رتبه ی اول جایزه بزرگ معمار ۱۳۹۲ در بخش بازسازی و مرمت برای مجموعه باغ موزه قصر و کسب عنوان موزه برگزیده سال در زمینه خلاقیت و نوآوری از سوی کمیته ملی موزههای ایران ( ایکوم ( ۱۳۹۱ ، رتبه ی دوم جایزه بزرگ معمار ۱۳۹۰ در بخش مسکونی برای مجموعه مسکونی کاشانک جایزه بزرگ معمار ۱۳۸۳ و نامزد فینالیست جایزه بزرگ معماری بنیاد آقاخان در ژنو در سال ۲۰۰۴ برای کارخانه نیپکو در اشتهارد .
او همچنین عضو هیئت داوران ششمین دوره ی جایزه ی فستیوال معماری و مردم /۱۴۰۲ چهاردهمین دوره ی جایزه ی معمار ۱۳۹۳، دومین مسابقه ی پیشنهادی برای تهران ۱۳۹۳ ، داوری جایزه لیگ معماران جوان ۱۳۹۸ ، داوری جایزه خشت طلایی تهران ،۱۳۹۸، عضو هیات داوران پنجمین جشنواره ملی مبلمان شهری – دایره خلاق تهران ،۱۳۹۹ عضو کمیته ارزیابی گالری معماران جوان در سومین فستیوال معماران و کارفرمایان، تهران ۱۴۰۰ هیات داوران نخستین دوره جشنواره ملی عکس خانه ۱۴۰۲ و داوری جوایز متعدد دیگر بوده است. وی در حوزه ی هنر چیدمانی در نمایشگاههایی در تهران، پاریس و تورنتو شرکت و در نمایشگاه گروهی منتخب هنرمندان جهانی معاصر ایرانی فردیت انبوه: فرمی از کثرت در گالری آب انبار در سال ۲۰۱۶ و همچنین به دعوت بنیاد گلوبال آرت افیرز در نمایشگاه “حضور فضا-زمان ” در پانزدهمین دوسالانه معماری ونیز در سال ۲۰۱۶ بصورت مستقل حضور داشته است.
همینطور در دو سالانه مجسمه سازی تهران ۱۴۰۰ حضور داشته است .
ارائه مقالات و پروژههای متعدد در نشریات معماری ایرانی و خارجی سابقه تدریس در دانشگاه آزاد هنر و معماری تبریز در سالهای ۸۴ تا ۸۵ از دیگر فعالیت های او بوده است.